US Open turnyras: ką apie jį žinome

Esate tikras lauko teniso entuziastas, kuris stengiasi pro savo akis nepraleisti didžiosios dalies teniso varžybų? Turite ne viena favoritą už kurį kaskart sergate, linkėdami didelių ir skambių pergalių? Tuomet akivaizdu, kad jūs taip pat puikiai žinote, kas yra US Open turnyras!

Kita vertus, ne kiekvienas pakankamai daug dėmesio skiria lauko tenisui, todėl vertėtų pažymėti, jog tai yra vienas iš keturių Didžiojo kirčio turnyrų, vykstančių kasmet rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais. Šis turnyras yra organizuojamas teniso kortuose, kurių danga yra kieta.

Pirmą kartą US Open turnyras įvyko dar 1881 m. Todėl akivaizdu, kad šis turnyras turi labai seną istoriją, kuri kartu kupina ir gausybės įdomių faktų. Be to, tai yra ypatingai didelio dėmesio sulaukiantis Didžiojo kirčio turnyras, kurio metu padidėja televizijos sporto kanalų žiūrovų skaičius, padažnėja statymai internetu ir labai dažnai galime girdėti apie profesionalių tenisininkų dėmesio vertus pasiekimus.

Įdomūs faktai, kurie jus gali nustebinti

  • Tenisininkas Arthur Ashe laimėjo pirmąjį US Open turnyrą. Todėl pagrindinis stadionas, esantis Billie Jean King USTA Teniso centre, yra pavadintas būtent šio profesionalaus tenisininko vardu. Tuo tarpu Virginia Wade buvo pirmoji moteris, laimėjusi šį turnyrą.
  • Šiame turnyre vyrams ir moterims skiriami piniginiai prizai yra vienodi. Ši tradicija prasidėjo 1973 m. Ir būtent dėl šios priežasties lauko tenisas tapo pirmąja sporto šaka, kurioje visi sportininkai, nepriklausomai nuo jų lyties, yra apdovanojami tokios pačios vertės piniginiais prizais.
  • 1975 m. US Open tapo pirmuoju „Grand Slam“ turnyru, kuriame buvo rengiami ir naktiniai žaidimai.
  • Nuo 1978 m. US Open turnyro teniso mačai yra žaidžiami ant kietos dangos, kurią gamina „DecoTurf“ – tai iš akrilo dervos, gumos, silicio dioksido ir kitų medžiagų sluoksnių pagaminta danga, kuri yra šiek tiek paminkština. Tuo tarpu nuo 2007 m. teniso kortų danga pradėta dažyti mėlyna spalva, tokiu būdu sukuriant didesnį kontrastą tarp teniso kortų ir kamuoliuko. Tai padeda lengviau stebėti kamuoliuką – tiek žaidėjams, tiek ir žiūrovams.
  • Kituose „Grand Slam“ teniso turnyruose, tokiuose kaip Vimbildonas, Australijos ir Prancūzijos Open, skirtingai nei US Open, nėra jokių pratęsimų. Juose tenisininkai tiesiog žaidžia tol, kol vienas žaidėjas galiausiai laimi 2 žaidimais.
  • 2001 m. US Open turnyre Venus ir Serena Williams tapo pirmosiomis seserimis, susitikusiomis „Grand Slam“ finale. 22,7 mln. televizijos žiūrovų visoje Amerikoje stebėjo, kaip žaidė šios legendinės tenisininkės. Galiausiai turnyrą laimėjo Venus Williams.
  • Arthur Ashe stadionas yra didžiausias tenisui išskirtinai pritaikytas stadionas visame pasaulyje. Jis sutalpina net 23 771 žiūrovą.

Ir, žinoma, tai tikrai nėra vieninteliai faktai apie US Open ir tenisą, kurį būtų galima pateikti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *